Mathematics
Mathematics, 18.10.2019 05:10, annabellthedivp3u9ve

A12-pack of boxes of raisins cost $4.86. each box contains 1.5 ounces of raisins . to the nearest cent, what is the unit price of raisins per ounce?

f. $0.13/oz h. $0.41/oz
g. $0.27/oz. j. $3.24/oz

answer
Answers: 3
Get

Other questions on the subject: Mathematics

image
Mathematics, 20.06.2019 18:04, sighgabbie
Classify the polygon by its number of sides. state whether the polygon appears to be regular or not regular. a. heptagon, regular b. heptagon, not regular c. octagon, regular d. octagon, not regular
Answers: 1
image
Mathematics, 21.06.2019 19:00, kevin2920
Me asap on # : explain how factoring a trinomial, ax^2+ bx+ c, when a does not equal 1 different from factoring a trinomial when a = 1.
Answers: 2
image
Mathematics, 21.06.2019 19:00, eden43
Astore has clearance items that have been marked down by 60%. they are having a sale, advertising an additional 55% off clearance items. what percent of the original price do you end up paying?
Answers: 1
image
Mathematics, 21.06.2019 19:30, gabby77778
[15 points]find the least common multiple of the expressions: 1. 3x^2, 6x - 18 2. 5x, 5x(x +2) 3. x^2 - 9, x + 3 4. x^2 - 3x - 10, x + 2 explain if possible
Answers: 3
Do you know the correct answer?
A12-pack of boxes of raisins cost $4.86. each box contains 1.5 ounces of raisins . to the nearest ce...

Questions in other subjects:

Konu
Mathematics, 20.05.2021 19:20
Total solved problems on the site: 13543059