Mathematics
Mathematics, 18.10.2019 06:50, vanessafalcon1198

2. michelle is at a farmer’s market. she sees a sign that says "6 apples for $4.32." she buys 9 apples and pays for them with a $10 bill. what is the cost per apple? how much change does she get back?

answer
Answers: 3
Get

Other questions on the subject: Mathematics

image
Mathematics, 09.03.2020 13:41, romedome15
The triangle shown below has an area of 12. find x
Answers: 1
image
Mathematics, 09.03.2020 13:41, Heneyda
I need some help with this answer :)
Answers: 1
image
Mathematics, 09.03.2020 13:41, donahueno1753
The mean and median of 100 observations are 50 and 52 respectively. The value of the largest observation is 100. It was later found that it is 110. Find the true mean and median.
Answers: 3
image
Mathematics, 26.09.2019 03:30, bskyeb14579
How much time will (4,10,14,16,18) workers take to do the job?
Answers: 1
Do you know the correct answer?
2. michelle is at a farmer’s market. she sees a sign that says "6 apples for $4.32." she buys 9 appl...

Questions in other subjects:

Konu
Mathematics, 13.02.2020 04:28
Konu
Mathematics, 13.02.2020 04:28
Konu
Mathematics, 13.02.2020 04:28
Konu
Mathematics, 13.02.2020 04:28
Total solved problems on the site: 7166188