Mathematics
Mathematics, 18.10.2019 06:30, aileen57

What is is the unit rate of 20 pounds of potatoes that cost 2.40

answer
Answers: 1
Get

Other questions on the subject: Mathematics

image
Mathematics, 21.06.2019 15:00, samantha9014
The inside wheels of a car traveling on a circular path are rotating half as fast as the outside wheels. the front two wheels are six feet apart. what is the number of feet in the path traced by the inside front wheel in one trip around the circle? express your answer in the form "k \pi", where k is an integer.
Answers: 3
image
Mathematics, 21.06.2019 16:00, rosehayden21
Aswim teacher sells lesson packages. the best deal has the highest ratio of lessons to total cost. swim lesson packagesnumber of lessons total cost$10$4010 1 $8015$80which package is the best deal? l lesson for $105 lessons for $4010 lessons for $8015 lessons for $80mark this and returnsave and exit​
Answers: 3
image
Mathematics, 21.06.2019 16:00, brandondees25
Afurniture manufacturer produces chairs and sofas. each chair requires 10 yards of fabric, and each sofa requires 20 yards of fabric. the manufacturer has 300 yards of fabric available. to fulfill orders, the number of sofas must be at least twice the number of chairs. let x be the number of chairs and y the number of sofas. which inequalities are described in the problem? check all of the boxes that apply
Answers: 2
image
Mathematics, 21.06.2019 17:00, ruslffdr
Arestaurant offers a​ $12 dinner special that has 5 choices for an​ appetizer, 12 choices for an​ entrée, and 4 choices for a dessert. how many different meals are available when you select an​ appetizer, an​ entrée, and a​ dessert? a meal can be chosen in nothing ways. ​(type a whole​ number.)
Answers: 1
Do you know the correct answer?
What is is the unit rate of 20 pounds of potatoes that cost 2.40...

Questions in other subjects:

Konu
Mathematics, 18.03.2020 06:14
Total solved problems on the site: 7551738