Mathematics
Mathematics, 18.10.2019 06:00, ttangelique

At the store a package of four aa batteries cost $3.92 a package of 8 of the same batteries cost $7.60. what packet is better to buy? justify your answer​

answer
Answers: 3
Get

Other questions on the subject: Mathematics

image
Mathematics, 21.06.2019 14:50, pa482224
Which equations represents circles that have a diameter of 12 units and a center that lies on the y-axis? check all that apply
Answers: 1
image
Mathematics, 21.06.2019 17:00, eksdeeexe
Acar travels at an average speed of 52 miles per hour. how long does it take to travel 299 miles
Answers: 1
image
Mathematics, 21.06.2019 17:30, CarlosCooke2
You can find the constant of proportionality by finding the ratio of
Answers: 1
image
Mathematics, 21.06.2019 19:20, harmonytaylor13
Is the product of two rational numbers irrational or rational? first, make a hypothesis by multiplying two rational numbers. then, use variables such as x=a/b and y=c/d and the closure property of integers to prove your hypothesis.
Answers: 1
Do you know the correct answer?
At the store a package of four aa batteries cost $3.92 a package of 8 of the same batteries cost $7....

Questions in other subjects:

Total solved problems on the site: 7454992